| myo a întrebat:

Exista jocuri on-line pentru a invata limba germana?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

O initiere poti incerca pe Internet Polyglot http://www.internetpolyglot.com/. Te familiarizezi cu numeroase substative, cateva adjective si adverbe, de asemenea cu cateva numerale, verbe si structuri.
Succes! Mira

16 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Limba germana este o limba destul de greu de invatat, iti recomand din suflet Eurocor Germana pentru incepatori si dupa terminarea cursului ai si o diploma in mana care iti poate fi de folos mai tarziu in viata.

| emiliagrosu a răspuns:

Nu stiu daca exista, insa iti pot spune sigur ca limba germana este mult prea dificila ca sa o poti invata in acest fel.

Alte răspunsuri
| mami a răspuns:

Deschide jocuri =Spiele
sau a invata=Lernen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un joc, dar Deutschakademie ofera un trainer online foarte folositor (si mai ales gratuit) pentru exersarea gramaticii limbii germane.
http://www.deutschakademie.de/online-deutschkurs/rumaenisch/

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pentru a invata germana trebuie sa incepi niste cursuri pentru incepatori ca sa stii foarte bine limba germnana pentru ca e destul de grea.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Alte răspunsuri
| katalynutza12 a răspuns:

Nu cred ca te poti baza pe jocuribig grin mai de graba:cumpara-ti o carte si apuca-te sa o studiezi. Daca in fiecare zi, inveti cate o pagina ajungi...COOL. Nu imi place germana dar poate ca tie da. Daca nu, iti poti cumpara o carte, cauta pe net dictionar roman german si mai departe iti dai tu seama big grin bft(bft=bafta)

Alte răspunsuri