| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Heii! Mi s-a zis ca competentele nu contează si ca daca nu știu absolut nimic la o materie care aparține competentelor, imi poate da si punctajul 0.
Este adevărat?
Imi afectează întrarea la facultate?
S-ar pune ca si cum nu as fi luat BAC-ul?

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

In primul rand, e imposibil sa nu scoti o vorba la competențe. Nu e deloc greu. Adică, daca nu stii sa zici nimic la comentente inseamna ca nu prea ai sanse sa iei bac ul dupa parerea mea laughing
Si nu, nu iti trece punctaj 0, nici macar nu e cu punctaje. E cu calificative. Si in caz ca nu stii, iei calificativul începător

| sierra1 a răspuns:

Vezi că ai un răspun GRESIT!

Da, treci competențele și digitale și lingvistice cu zero puncte!

"Imi afectează întrarea la facultate?" - NU!