| Catalion a întrebat:

La subofiteri armata, la postliceala specialitate intendenta, ce se invata? Ce materii sau despre ce exact? Matematica sau ce?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

INTENDENŢĂ / INTENDENŢĂ

1. Însuşirea cunoştinţelor teoretice necesare îndeplinirii atribuţiilor funcţionale şi formarea competenţelor de specialist în aplicarea procedurilor şi standardelor specifice logisticii, în acţiuni militare.

2. Formarea capacităţilor şi competenţelor de a redacta şi utiliza documente de planificarea şi execuţie a activităţilor privind mişcarea şi transportul în unităţile militare.

3. Dobândirea cunoştinţelor generale referitoare la modul de execuţie a mentenanţei preventive şi corective a echipamentelor.

o leacă de mate ca să:
- faci și tu un meniu pe calorii și bla-bla
- calculezi și tu prețuri
- și altele d-ăstea