| IvanovVictor a întrebat:

Liceul Marin din Constanța are internat? Și dacă are, ce medie iți trebuie pentru a intra?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista "liceu marin" ci "liceu de marina" si nici macar asta deoarece este "colegiu de marina"! Daca exista internat? Unde ai vazut institutie militara fara camin? Mai ales ca acolo se sta 24 din 24. Media nu ti-o poate spune nimeni. Se intra cu ultima medie de ocupare a ultimului loc. Asta depinde de numarul de candidati pe loc si de nivelul de pregatire a lor. Anul acesta s-a intrat cu 9, 1 (ultima medie). El fusese desfintat in 1998 si luat de ministerul invatamantului. Acum a fost repreluat de M.Ap.N. Mai documenteaza-te si pe aici: http://bit.ly/2VeSYd1