| p1s1cutzaxme0w a întrebat:

Ma gandesc sa dau la Ubb Cluj matematica - informatica dar nu inteleg daca facultatea are mai multe "ramuri" (adica "matematica", "informatica") sau pur si simplu "matematica-informatica". As prefera informatica desi nu am o baza bine conturata in acest domeniu, chiar si-asa, pot da admiterea la matematica? Va rog, e urgent

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca te hotarasti sa dai anul asta la Mate-Info, sa stii ca nu se mai da admitere. Va inscrieti cu media de bac.
Da, are mai multe ramuri: mate-info, matematica, informatica. Toate astea in romana, in engleza, in germana si maghiara.