| anonim_4396 a întrebat:

Mama, am iesit cu prietenii.
Am fost la o petrecere si mi-am adus aminte ceea ce mi-ai spus: **SA NU BEAU ALCOOL**.
Mi-ai cerut sa nu beau, avand in vedere ca trebuie sa conduc masina, si atunci am baut un suc.
Am fost foarte mandra de mine, ca am ascultat, cand cu drag mi-ai sugerat sa nu beau daca trebuie sa conduc, total contrar de ceea ce-mi spuneau prietenii...
Am facut o alegere sanatoasa si sfatul tau a fost corect.
Cand s-a terminat petrecerea, oamenii au plecat, conducand fara a fi in conditia de a face acest lucru.
Eu am luat masina mea, cu siguranta ca sunt in forma.
Nu puteam sa-mi imaginez, mama, ca ma astepta... ceva... neasteptat!
Acum sunt aici, intinsa pe asfalt si aud un politai care zice: "baiatul care a provocat accidentul era beat".
Mama, vocea lui mi se pare atat de indepartata... Sangele meu e intins peste tot, si incerc din toate puterile mele sa nu plang.
Aud medicii care spun: "Aceasta fata nu va supravietui"¿
Sunt sigura ca baiatul care conducea cealalta masina nici macar nu-si putea imagina... in timp ce mergea cu viteza maxima...
Pana la urma el a decis sa bea si eu acum trebuie sa mor...
De ce oamenii fac toate acestea, mama? Stiind foarte bine ca pot distruge alte vieti?
Durerea o simt ca pe un milion de pumnale care-mi sunt infipte toate odata. Spune-i surorii mele sa nu se sperie, spune-i tatalui sa fie tare.
Cineva trebuia sa-i spuna acelui baiat ca nu poate conduce masina dupa ce a baut.
Poate daca ai lui i-ar fi spus toate astea, eu acum n-as fi murit...
Respiratia mea incepe sa fie din ce in ce mai slaba, si incepe sa-mi fie frica.
Acestea sunt ultimele mele momente, si ma simt asa de... disperata.
Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.
Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc pentru asta...
Te iubesc, si... adio.

**ACESTE CUVINTE AU FOST SCRISE DE O JURNALISTA PREZENTA LA ACEST ACCIDENT.**
**FATA, INAINTE DE MURI, A SOPTIT ACESTE CUVINTE, IAR JURNALISTA LE-A SCRIS...SOCATA.**
**ACEASTA JURNALISTA A INCEPUT O CAMPANIE IMPOTRIVA "CONSUMULUI DE ALCOOL LA VOLAN"**
**DACA ACEST MESAJ AJUNGE LA TINE SI-L STERGI... POTI PIERDE OCAZIA, CHIAR DACA NU ESTI UN BAUTOR, DE A FACE ALTE PERSOANE SA INTELEAGA CA PROPRIA TA VIATA ESTE IN PERICOL.**
**ACEST MIC GEST POATE FACE DIFERENTA.**

Răspuns Câştigător
| ---droid-kid--- a răspuns:

Ianinte sa citesc asta plangeam k viata mea e un mare ***.am citit acum plang in hohote... dc? pentru ca unii sunt batuti in cap...(ma refer la cei care au condus sub influenta alcoolica)cryingcryingcrying

77 răspunsuri:
| ɹǝʞoſ a răspuns:

Eu zic ca este adevarat... sau daca nu este ceva de genul asta se intampla de obicei. Dar... jos palaria pentru fata asta ca a murit nevinovata din cauza unei alte persoane. Jos palaria ca totusi si ea putea sa fi baut si sa distruga si ea alte vieti sar nu a facut-o! sad

| iuliana21 a răspuns:

E ceva foarte frumos...de nedescris...bravo.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Offcrying.Am lacrimi in ochi rolling eyes
Alcoolul distruge vietile oamenilor sad.

| lalalalallll a răspuns:

Trist, dar frumos.

| VanillaBl a răspuns:

Ce trist e. sa iei compuneri din astea de se trimit ca massuri sau se posteaza de 28687 pers pe facebook si le pui ca intrebare pe TPU

| anonim_4396 explică (pentru VanillaBl):

In 26 august 2009 nici nu stiam de facebook, nu ca ar fi treaba ta

| VanillaBl a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa da, iar acum scrii de pe lumea cealalta nulaughing))

| Ziiziii a răspuns:

Mi-am inecat oki in lacrimicrying

| elisarktis a răspuns:

"Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind."
chiar am plans cand am citit asta ma gandesc la mine si la mama mea cum ar fi daca asi pati ceva...

| AliceIDK a răspuns (pentru elisarktis):

Stiu, lolitta.Nu m-am gandit la asta. Chiar plang acum, ma gandesc cum va fi ziua de maine!

| cooola a răspuns:

Aici au o vina si parinti, pentru ca le dau copiilor masinii, desi stiu la ce riscuri se expunc, mor oameni nevinovati, din cauza unor derbedeistraight facepacat.

| geany550 a răspuns:

M-am schimbat dupa ce am citit textul ala...delete Need For Speed carbon

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Vai, e atat de trist. Saraca fata si-a ascultat parintii si uite ce i s-a intamplat. Nu pot sa cred ce poate face un copil beat de 18 ani.

| AFR81 a răspuns:

E pe bune chestia asta? Daca da, foarte trist straight face

| PotcaPădurii a răspuns:

Mesajul mi s-a parut adevarat pana am vazut spam-ul de la sfarsit. Dar da, chiar daca la-i primit pe mess tot o lectie de viata este.

| ChangeYourLife a răspuns:

Woaw mi-au dat lacrimile pe bune uneori cand aud cazuri de genul acesta plang mereu aud la stiri si de la alte persoane cum oameni nevinovati mor si chiar ma simt prost pentru chestia asta chiar daca nu ii cunosc pe acei oameni cand am citit povestea asta am inceput sa plang

| Max22w2 a răspuns:

Foarte trist dar adevarat crying

| CopilaEmo a răspuns:

E foarte adevarat si stiu cum e sa iti pierzi persoana Iubita din cauza unui handicapat care urca la volan beat.crying(((

| EdiT a răspuns:

"Mi-ar fi placut sa pot sa te imbratisez, mama, in timp ce sunt intinsa aici pe asfalt, murind.

Mi-ar placea sa-ti spun ca te iubesc pentru asta...

Te iubesc, si... adio."

De cate ori citesc aceste propozitii imi imaginez ca poate de multe ori pe mamele noastre ne suparam, chiar daca noi suntem vinovati.Chiar daca nu sunt asa sensibil de fire la aceasta faza am plans cu lacrimi sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Flav : n-am vrut sa te intristez
am primit si eu acest text si am zis ca si altii pot sa invete ceva din el; sa se gandeasca de 2, 3, 4, 5... ori inainte de a face ceva care ar putea sa le schimbe viata
daca nu-ti trece pana maine iti cumpar o ciocolatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce porcarie
vreau sa conduc baut la volan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tristsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| TheScamy a răspuns:

Dudă,eu nu citesc atat-_-

| anka89 a răspuns:

Foarte trist, dar adevarat din pacate

| WholeWorld a răspuns:

10 pentru intrebare

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Daca parintii au bani si ii arunca in masini la copii, ia fiule masina ca e ziua ta si faci 18 ani,copile vezi sa nu conduci beat, da de unde, daca are prietenii langa el si ii impinge bea ma bea smugsmugsmug uita de mama nu?
Consider sa nu se mai deie permisul la toti nepriceputii

| HahahaAb a răspuns:

Foarte tare! Mi'e pielea de gaina!
Adevarul e ca aceasta este realitatea!

| KarynaBettley a răspuns:

Wow e asa de tristsad straight face

| Astaroth a răspuns:

Degeaba.nu schimbi nimic cu aceste simple cuvinte trust me

| JustLikeHeaven a răspuns:

Este foarte emotionant, pana la lacrimi

| lovevampire18 a răspuns:

Teribil ce se intampla.

| Dannalc a răspuns:

Demn de oscar (not )

ma bucur de cea ce-a patit happy