| DarkEntity a întrebat:

Media generala cu care dintre tezele de la romana si mate se face?

Răspuns Câştigător
| zaratu a răspuns:

Deci media semnestriala daca la ea te referi se face in felul urmator :
- aduni toate notele de la oral le imparti la cate sunt
- dupa ceea rezultatul obtinul il inmultesti cu 3
- dupa aceea rezultatul obtinut il aduni cu teza
-dupa aceea impartit la 4
P.S daca rezultatul dupa impartire da 7, 33(ramane 7) si daca este 7, 50(este 8) acesta este media semestriala si media generala se calculeaza media semenstru 1+media semestru 2 si rezultultatul impartit la 2 si aici nu se mai rotunjeste, adica daca ai 7, 50 asa ramane

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Orice notă sau (notă la) teză, concurează la formarea mediei generale