| Siracuzia a întrebat:

Pe cat incepe scoala?

Răspuns Câştigător
| denisa_3208 a răspuns:

29 răspunsuri:
| SimonVlad a răspuns:

Pe 11 septembriewinking

| B3happy a răspuns:

Buna! Scoala va incepe pe 12 septembrie. Funda?

| elena a răspuns:

Iata cum arata structura anului scolar viitor: Anul scolar 2011-2012 are un numar egal de zile ca si anul scolar 2010-2011 desi au intervenit ceva modificari.
Iata care sunt modificarile majore anuntate de ministrul Educatiei:
- Anul scolar 2011-2012 va avea mai putine vacante fiindca nu mai exista vacanta dintre semestre.
- Vacanta de iarna va avea 3 saptamani in loc de 2
- Vacanta de primavara va avea 2 saptamani in loc de una
- Semestrul intai al anului scolar 2011-2012 va incepe luni 12 septembrie 2011 si se finalizeaza in 23 decembrie 2011. In acest interval va fi o vacanta pentru ciclul primar in intervalul 22 -30 octombrie. Vacanta de iarna incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012, avand astfel trei saptamani.
- Semestrul al II-lea va incepe luni 16 ianuarie 2012 si se va incheia in 22 iunie 2012.
- Vacanta de primavara va fi in intervalul 7 -22 aprilie 2012, dupa care semestrul continua pana in 22 iunie 2012.
- Vacanta de vara dureaza din 23 iunie 2012 pana in 9 septembrie 2012.
Ministrul Educatiei a anuntat ca aceasta structura a anului scolar nu se va modifica, dar pot aparea unele modificari prin noul curriculum.

| SunShineyKidu a răspuns:

12 Septembrie 2011

| Oana05 a răspuns:

12 septembrie

| Alecso_8041 a răspuns:

12 septembrie. Funda?

| TheoTheo a răspuns:

Buna, scoala incepe pe 12 Septembrie. Fundabig grinbig grinplss

| anna9999 a răspuns:

12 septembrie

| St3ffy_2173 a răspuns:

Scoala va incepe luni 12 septembrie.

De asemenea vacanta de iarna nu va mai fi de 2 saptamani ci de 3.
Vacanta de iarna va incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012.

Semestrul al II-lea va incepe luni 16 ianuarie 2012 si se va incheia in 22 iunie 2012.

Vacanta de primavara va fi in intervalul 7 -22 aprilie 2012, dupa care semestrul continua pana in 22 iunie 2012.

Vacanta de vara mai scurta happy.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Alecso_8041 a răspuns:

12 septembrie.Funda?

| papys44 a răspuns:

11 septembrie

| Isabelamaria21 a răspuns:

12 Septembrie.

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Buna`!`Scoala incepe pe 12 septembrie happy

| Chloe_8845 a răspuns:

Anul scolar 2011-2012 va incepe luni, 12 septembrie.

| KONSTANTIN a răspuns:

12 septembrie

| Sharlyzz a răspuns:

Pe 13 septembrie

| iTami a răspuns:

Pe 12 straight face

| Swany a răspuns:

Uite aici sunt mai multe detalii http://www.opiniatimisoarei.ro/......05/08/2011

| mayXangel a răspuns:

Scoala incepe pe 12 septembrie, si primul semestru dureaza pana pe 23 decembrie! mersi sper ca te-am ajutat! funda?

| BellaMarie a răspuns:

Pe 12 Septembrie.
Baftă`!

| BloodMagickNecromance a răspuns:

12 septembrie.

| ILied a răspuns:

Eu cred ca pe 12.

| CayusMoise a răspuns:

Pe 13 septembrie

| DarkMyst1 a răspuns:

12 Septembrieò... Succes.

| Lio a răspuns:

Pe 12 septembrie.
Funda?

| WEBKINZ_9696 a răspuns:

Pe 12! etc.

| gabriel97 a răspuns:

12 septembrie