| AlexDorinel a întrebat:

Salut scolile incep online pe 11?
Si în aprilie fizic?

6 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Ce e cert: scolile incep in mediul online pe 11.
Ce NU e cert: ca vom fi prezenti fizic la scoala din aprilie.

| gabicoo a răspuns:

Deocamdată nu se știe nimic oficial!
Pe surse se spune că la reluarea sem. I - 11 ianuarie cursurile se vor desfășura în continuare în format online. Iar din sem. II 8 februarie se va reveni etapizat la școala în format fizic. Adică mai întâi grădinițele și școlile primare, apoi gimnaziile și liceele.
Toate astea se vor hotărî în funcție de evoluțiile epidemiologice și al vaccinării populației!

Pot să te asigur că cele 3 săptămâni care au mai rămas din primul semestru vor fi online. După vacanța din februarie vom vedea ce hotărăsc autoritățile!

| sierra1 a răspuns:

Din unșpe, "reincepe" școala online dar face-te-face, doar ăl de sus știe

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu se stie.

| anonima188888 a răspuns:

Eu am inteles ca pe 11 se doreste sa inceapa cei de clasele mici si cei de a 8 a si a 12 a si ca cel tarziu pe 8 februarie.

| romeo78 a răspuns:

Încheierea semestrului 1 se va face online. Se dorește începerea vaccinării personalului școlar, didactic și auxiliar, apoi după 8 februarie să vină la școală cei din anii terminali, plus clasa 0 și clasa 1.