| alex5959 a întrebat:

Salut, TPU.

Examenul de clasa a 8a bate la usa si eu tot nu m-am decis concret la ce liceu vreau sa dau, pentru simplul fapt pentru ca nu stiu mai nimic despre ele.(Craiova)
Optiunile la care m-am gandit ar fi Cuza, Carol sau Stefan Velovan (Velovan pentru ca cunosc o singura persoana de acolo).
Vreau sa stiu cum sunt elevii, daca se fac ore dimneata sau dupa-amiaza, daca liceul au camin etc.
Tin sa mentionez ca nu sunt din Craiova
Multumesc.

3 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

La toate se fac ore după masa(în special pe filologie).
În Carol sunt fitosi drogați
În Cuza sunt fitosi basic
În velovan sunt cât de cât prietenoși.
Despre cămine nu stiu.
Iti recomand velovan în orice caz

| Pati2500c a răspuns:

Buna! In primul rand in carol nu sunt fitosi drogati laughing, se fac ore 2 ani dupa masa si 2 ani de dimineata, profii sunt super de treaba, acum mai sunt si exceptii, cel putin la profilul unde eu studiez sunt colegi super de treaba. In cuza este camin, elevii sunt tot de treaba, velovan ce pot sa zic este mai jos decat carol si cuza, ai si profil pedagogic la velovan. Eu iti sugerez Carolul, este un liceu de prestigiu cu profesori pregatiti si nu suntem drogati ( chiar daca unii cred asta happy

| Gigi777 a răspuns:

Se invata carte la orice liceu, trebuie doar sa vrei.