| Cosminovici18 a întrebat:

Salutare tuturor! Care este diferenta dintre un crocodil si un aligator?thinking

Răspuns Câştigător
| foxeye a răspuns:

Aligatorii au un bot lat, de forma literei „U", in timp ce crocodilii au boturi mai lungi si mai degraba in forma literei „V". (:

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| pufocila a răspuns:

Buna...pai un crocodil de obicei este mai mare si mai puternic decat un aligator...informeaza-te si de pe net acolo iti dau mai multe explicatii. funda plizzz

| florentinf a răspuns:

Salut raspunsurile pe care le-ai primit pana acum nu sunt intregi mai mult te-au bagat in ceata. Diferenta dintre crocodil si aligator este ca aligatorul traieste prin balti noroioase in timp ce crocodilul prefere apele mai curate cum sunt prin savane, jungle, iar a 2 diferenta este sistemul lor de aparare adica acei colti de pe corpul lor... Sper ca ti-am fost de folos

| seby2626 a răspuns:

E simplu , crocodil se zice la intreg animalul ca si la caine ,dar aligator e n fel de rasa a crocofilului ,mai este si gavialul si alti

| Gabriela343 a răspuns:

Una din diferențe este aceea că atunci când un crocodil are gura închisă dinții de sus se văd pe când la un aligator nu se văd. De asemenea, falca de jos a unui aligator este mai mare decât falca de sus.dai funda?