| narcisdani95 a întrebat:

Stie careva data in care intra alocatia de stat pe card la banca BRD? Careva care are cont la BRD, va rog?

2 răspunsuri:
| Ana9999 a răspuns:

Eu nu am card la BRD, dar daca te ajuta cu ceva, si in cazul meu si al fostilor colegi de liceu a durat cateva luni pana a intrat alocatia pe card pentru prima data. Nu e nevoie sa iti faci griji pentru ca va veni totul din urma, intereseaza-te mai bine si la ceilalti colegi care si-au depus dosarul pentru alocatie inaintea ta ca sa ai un raspuns mai clar, in general banca la care esti conteaza destul de putin, poate fi cel mult diferenta de 2 zile intre ele, insa cel mai mult conteaza cum se misca cei care iti analizeaza dosarul si cand este trimis de secretariat. Daca te referi la data exacta din fiecare luna in care se primeste alocatia, eu o primeam intre 10-12 ale lunii, atunci cand sunt sarbatori in zilele acelea e posibil sa vina mai devreme sau mai tarziu.

| narcisdani95 explică:

Multumesc pentru raspuns dar eu ma referwam la alocatia de stat care se da pentru copii pana in 2 ani.