| Goggler77 a întrebat:

Va rog frumos ma puteti ajuta repede dau funda+vot!
Trebuie sa fac o argumentre 15-20 randuri ca opera ,,caisul" de Magda Isanos este o opera lirica se poate si 10-15 randuri va rog ajutati-ma repede repet dau funda+vot si sa fie facuta calumea,MERSI!

1 răspuns:
| FadetoBlack a răspuns:

Pai nu o sa ma apuca acum sa-ti fac compuneri dar am sa-ti ddau niste idei
in primul rand scrii definitia operei lirice, dupa care argumentezi pe baza ei, scoti figurile de stil din text si spui ce semnifica, si in final pui cam ceva in gen ''toate acestea demontreaza ca acest text apartine genului liric'' sau stiu eu daca stii o incheiere mai bine...
bafta!