| ella010685 a întrebat:

Avand un copil minor, se poate divorta la notar? Tinand cont de faptul ca nu avem nimic de impartit si suntem de acord in privinta cui ramane copilul. Daca nu se poate aveti idee cam cat ma costa daca trebuie mers la judecatorie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau nu se poate divorta la notar si nici la starea civila, ci numai la judecatorie. Este si mai ieftin la judecatorie, taxa judiciara de timbru este de 39 lei si timbru judiciar de 0, 30 lei, pe cand la notar este 500 lei iar la starea civila cam intre 200 lei si 800 lei(sunt stabilite de fiecare consiliu local). Numai bine!

1 răspuns:
| Nokitochikushi a răspuns:

De obicei copilul ramine la mama daca sinteti de acord amindoi dar daca sotul nu este d-acord trebuie platit un avocat, nu stiu pretul pentru.ca depinde mult si de avocat, sper ca o sa ajungeti la o intelegere intre voi, succes.