| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Am o problema. De fapt nu e chiar problema mea. E in legatura cu verisoara mea. Ea are 13 ani si are prieten de 23 de ani. Si-a inceput viata sexuala cu el din a 2 luna de cand erau impreuna, si in fiecare zi fac dragoste, de minim 4 ori pe zi. Eu zic ca nu prea e normala chestia asta. Si in plus el a si batut-o, din cauza ca era gelos ca ea si-a salutat fostul iubit. Ea e si pedepsita din cauza ca fumeaza, si o data s-a simtit rau din cauza tigarilor si a fost dusa la spital. Eu zic ca prietenul ei nu o merita, adica e prea mare. Stiu ca nu e treaba mea, da nu mi se pare ca o iubeste, ci doar o exploateaza. Fostul ei iubit o iubeste cu adevarat, cand a auzit ca ea i-a spus ca il iubeste pe iubitul ei prezent, lui i-au curs cateva lacrimi. Tot incerc sa ii deschid ochii, da ea e hotarata sa se casatoreasca cu asta de 23 de ani (scuzati cacofonia), dar sa fim seriosi e mult drumul pana la nunta... Nu stiu ce sa ii mai zic.
Sa o las sa se distruga singura?
Poate ca asa isi invata lectia?
Mama ei a aflat ca a avut o relatie cu cel de 23 de ani, durata relatiei fiind de "1 luna". Ce ar trebui sa fac? Mie acum mi-e frica deoarece daca ii spun mamei ei pe urma ea ma va ura si nu vreau asta sad

75 răspunsuri:
| andriesadam a răspuns:

Chestia asta e ca un serial.Dar mamei trebuie sa ii spui totul.

| Ada2332 a răspuns:

Zii mamei ei! Probabil cand o sa ii zici mamei ei o sa te urasca, dar dupa un timp isi v ` a da ` seama ca i `ai facut un bine, si va veni inapoi la tine.

| Crisu_Cristina_1998 a răspuns:

Eu sincera cre c ar trebui sa vorbesti cu mama ei...pentru ca e cea mai buna solutie

| Bibiraphaeltudor a răspuns:

Buna! Eu cred ca daca nu intelege ar trebui sa o lasi in pace, dar eu nu vad dragoste intre 13 si 23 de ani, sincer vorbind. 2 varste mult prea departate; e o greseala mare ceea ce a facut

| Dom19 a răspuns:

Asta e un fraier, ce nu-i in stare de fete de varsta lui. Cel mai ok, corupere de minori.happy

| Cristineel a răspuns:

Iti recomand sai ai si tu mare grija, deoarece sunteti la o distanta mica de o minte bolnava de 23 de ani. Avand in vedere problemele din familie, verisoara ta vrea sa uite de ele, si in baiatul asta gaseste calea, insa visul ei se poate spulbera mai devreme si cu siguranta mai tarziu. Tu nu vei reusi sa-i distrugi visul.

| tiflea2000denisa a răspuns:

Eu as zice sa ii zici parerea ta, incercand chiar sa cauti pe net, sau in carti din alea cu povesti adevarate in ce situatie poate sa ajunga daca o ia pe calea asta

| stefancta a răspuns:

Spune-i mamei ei! Cat mai repede! La 13 ani sa se f.a de 4 ori pe zi?:O O sa ajunga o c...a! Trebuie facut ceva neaparat si cat mai curand altfel ''prietenul'' va ajunge mai mult ''peste''! Mai bine sa se supere decat sa ajunga o panarama!

| AJolly a răspuns:

La 13 ani se gandeste la maritis?laughing. Vorbeste cu mama ei si spune-i deoarece mai incolo o sa realizeze ca i-ai facut un bine. Tipul si-a gasit o,, fraiera'' de care sa isi bata jok.Adica un baiat de 23 de ani nu vrea o relatie serioasa cu o copila de 13 ani.De faza cu bataia, eu cred ca lui ii e frica sa nu isi piarda,, fraiera''. Poate se va supara pe tine ca o sa vorbesti cu mama ei, dar fa-o sa inteleaga ca e prea mica ca la varsta ei si-a inceput viata sexuala deoarece organele ei nu sunt dezvoltate inca si ca exista riscul sa ramana insarcinata sau sa ia vreo boala cu transmitere sexuala.

Succes!

| Yo199815 a răspuns:

WTF, Aiurea, da e viata ei!

| Dianaofelia12 a răspuns:

In primul rand ea este doar o copila de 13 ani, iar el un baiat in toata firea....Parerea mea este sa ii spui mamei ei deoarece se va ajunge la ceva mai urat. Mai bine sa te urasca acum, dar isi va da seama singura in viitor ca iai facut un bine. Sper ca te-am ajutat...

| SEFAunikata a răspuns:

Ma-i eu nu cred asa ceva ai scris ca "[...] fac dragoste, de minim 4 ori pe zi" la 13 ani sa fac asa multa dragoste?!

| Iubirefaraegal22 a răspuns:

Auzi zi la fata aia sa se lase dracu' de ala cu numa isi bate joc de ea. Ca unu' de 23 ce sa vada la una de 13... akl nu e iubire. Caute-si unul de 17 ca e potrivit...mai zic si eu de era mai mare.da asa..treaba ei isi va da odata cu seama ca greseste

| anonim0599 a răspuns:

Verisoara ta la. vârstă ei nu prea gândeşte (la.13 ani logic) de aceea trebuie să iei măsuri în primul rând trebuie să vb cu iubitul ei.în al doilea.rând mama ei trebuie să afle gandeste-te puţin poate rămâne însărcinată iar atunci mama ei chiar nu te va ierta aşa că ia decizia corectă waiting

| Cllauddya a răspuns:

Wow! e o situatie foarte incurcata. discuta cu verisoara ta mai insistent si daca nu vrea sa te asculte, atunci spune-i matusii tale. situatia trebuie rezolvata

| Aly_Dumby_1997 a răspuns:

E ilegal prin lege sa faci dragonste cu un copil sub 18 ani! asta se numeste pedofilie si din cate stiu se plateste cu inchisoarea!
la 13 ani nici un copil nu face diferenta dintre bine si rau... atunci ne formam caracterul! fa tot posibilul si desparte-o pe vara ta de acel baiat pentru ca daca nu sincer nu as vrea sa o vad in liceu

| anastasia211993 a răspuns:

Pai daca vorbesti cu ea si nu intelege nu cred ca are rost sa te mai chinui, cred ca pin el nu o va lasa si o va face sa sufere ea nu va intelege.Dar sigur nu trebuie de asteptat lukrul acesta, cred ca ar fi corect daca i-ai spune mamei ei poate ii baga cumva mintea in cap, o pedepsesti sau altceva caci la 13 ani e inca o kopila si apoi pe urma o sa regrete

| AlekSsa4AleksA a răspuns:

Nu le mai judecati pe niciuna dintre ele. Yu ce ai de facut Alisuka este sa ii spui mamei ei insa numai faptul ca sunt prieteni. Nu ca au intretinut deja relatii sexuale. Nu e nici o problema daca se va supara pe tine! Mai tarziu isi va da seama ca ai incercat so ajuti indiferent daca va eamane sau nu cu acel tip.iar voi ceilalti cand va ganditi la un om de 23 de ani va ganditi ca o fi vreun mare barbat..nu toti se sunt dezvoltati la 23 de ani cum presupuneti voi.nici psihic nici fizik.nu k as avea intentia sa-l jignes pe aces baiat. intr-adevar cand esti mai mik diferenta conteaza. insa este probabil k acel sa fi investit si niste sentimente.(daca no fi vreun peste)si eu am 17 ani si sunt cu un baiat de 25 de ani..sunt 8. aproximativ 9 ani diferenta intre noi..insa sincera sa fiu cred ca mai mult ma iubeste el pe mine decat eu pe el pentru ca eu inca st la stadiul acela de "nebunie"laughing) cel mai bine alisuka da-mi un msj cu idul tau daca vrei sami povestesti exact situatia si relatiile dintre verishoara ta si parintii acesteia. poate te-as putea ajuta.pup:*

| Ursu_Nicolena_2000 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si poate intelege daca nu a deschis ochi singura!

| arpydia a răspuns:

"Fac dragoste de minim 4 ori pe zi"? What? Parintii ei unde sunt in tot acest timp? OMG.