| Cryyysa a întrebat:

Bună, vreau sa spun și eu ca de curând a fost ziua mea de naștere, toată familia mea a fost prezenta cu cadouri și flori însă iubitul meu a adus doar o felicitare în care își exprima sentimentele fata de iubirea ce mi-o poarta. Totusi asteptam si altceva de la el dar nimic mai mult, sunt in relatie cu el de 3 ani, nu as vrea sa spun ca e zgarcit dar în toți acești ani am primit doar un buchet de flori de la el și un tablou și asta a fost de sărbătorile de iarna. Suntem împreună dar locuim separat, spuneți ceva va rog. Mulțumesc mult

63 răspunsuri:
| trophin a răspuns:

Esti simandicoasa

| Simpatic a răspuns:

Iubitul tau are un loc de munca? are o situatie buna sau este sarac?
de aici iti raspunzi la intrebari
daca nu are o problema cu banii, atunci este urat ca de ziua iubitei tale sa vii cu o felicitare!

| Cryyysa explică (pentru trophin):

De ce as fi

| trophin a răspuns (pentru Cryyysa):

Intrebarea ta nici nu merita raspuns.

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Da el are o situație mult mai buna decât a mea

| Cryyysa explică (pentru trophin):

Nu înțeleg ce vreai sa spui

| trophin a răspuns (pentru Simpatic):

A venit si cu flori si chestii, doar ca ea e individa nepregtita pentru lumea in care traieste, vroia bratari de aur, sutiene DG, ceasuri emporio

| Cryyysa explică (pentru trophin):

Nu am vrut ceva special doar ca o felicitare e ceva ce ma face sa cred ca nu ii pasa prea mult

| trophin a răspuns (pentru Cryyysa):

Daca eram prietenul tau si vedeam ce ai scris tu aici, iti ziceam adio

| mitenka a răspuns:

La mulți ani! happy
Cadourile sunt simbolice în fapt, dar nu pot să neg că o floare e scumpă și inutilă, mai ales că e un mijloc frumos de a spune cuiva că o iubești. Idealul meu de iubire e simplu: sacrificii care nu țin doar de natură morală ci și de natură materială. Păcat că în timpurile în care trăim, uităm să fim bărbați și femei sadea.
Acum, tu îl iubești. Dar pentru întrebările pe care ți le pui (și îmi pare rău să îți spun), o să regăsești doar răspunsuri amare (în sinea ta, cred că știi asta deja).

El, dacă îmi permiți, e zevzec acum, poate nu realizează cât de mult îl iubești. Soluția e simplă, redescoperă-ți (și din nou, te rog, nu încerca să desconsideri răspunsul sau să îl regăsești ca fiind caustic) feminitatea.

| Miruna333 a răspuns:

Se pare ca nu da 2 bani pe cadourile tale. Nici unui strain nu i-ai da o singura felicitare si atat. Daca in 3 ani ai primit atat, e cam clar ce iti poate oferi aceat om, mai nimic. Gandeste-te bine daca te simti bine in aceasta situatie, daca nu, e timpul sa parasesti relatia, de schimbat, nu se va schimba vreodata. Poate peste 3 ani mai primesti un buchet si tot asa.

| Cryyysa explică (pentru trophin):

Nu poți spune adio cuiva dacă îl iubești asa doar pentru ca își spune punctul de vedere

| Cryyysa explică (pentru Miruna333):

Mulțumesc frumos. Ma doare dar știu ca este adevărat.

| Simpatic a răspuns (pentru mitenka):

Mie genul asta de raspuns placut, cand il vad dat de un user care s-a inregistrat azi, iar acel user pare citit si cult totusi imi ridica semne de intrebare mai ales cand stiu faptul ca "chatGPT" se imparte in domenii si domenii, unul dintre aceste domenii este cel al finului psihologwinking
pe langa asta chatGPt nefiind uman are scapari suficiente incat sa iti dai seama de izul de "robot", miroase a circuite care nu au empatie!

cum se zice am nas de fin de copoi, sunt un chatGPT-ist hunter, si eu nu prea m-am inselat pana acum, ba au fost unii care imi raspundeau tot cu softuri de tip AI luand foc in gura ca nu folosesc softuri de genul laughing

mult succes, iar daca folosesti chatGPT te sfatuiesc sa nu o mai faci, comunitatea noastra nu accepta aceste softuri si aceasta aroganta informatica in care orice incult se da cult! folosind "steroizi" informatici, iq-ul sau ramane tot la nivelul maimutelor pana la urma, deci ce vor ei de fapt sa arate prin trisare? eu zic ca nimic decat frustrarea ca nu pot fi la fel de capabil ca unii useri de aici care sunt extrem de bine pregatiti si de inteligenti! recunosc nu ma aflu printre cei extrem de dotati intelectual! stima

| Miruna333 a răspuns (pentru Cryyysa):

Ce nu-ti ofera el, altul ti-ar oferi la ordinea zilei, de 10 ori mai mult. Nu te complace in situatii pentru putin

| Cryyysa explică (pentru mitenka):

Mulțumesc frumos

| Cryyysa explică (pentru Miruna333):

Mulțumesc frumos.

| Miruna333 a răspuns (pentru trophin):

Daca era altcineva, ti-ar fi spus pa in secunda 2 cand apareai cu o felicitare la ziua ei. Chill, mai ai de mancat pana devii barbat, inca esti in stadiul de baietel frustrat cu banii

| mitenka a răspuns (pentru Simpatic):

Pot doar să iau răsunsul ca pe o măgulire, pentru că nu folosesc GPT. Totuși sunt complet de acord cu tine happy
Inteligent, din păcate, nu sunt. Oho, câte situații ar putea să contrazică puternic aluzia asta laughing

| Cryyysa explică (pentru Miruna333):

Poate fi imatur sau nu are sentimente de iubire reale?

| Miruna333 a răspuns (pentru Cryyysa):

Oricat de imatur sa fie un om, la capitolul asta rar da gres cineva. Ai incercat vreodata sa vorbesti despre asta cu el?

| Cryyysa explică (pentru Miruna333):

Da asa puțin încât sa înțeleagă el ceia ce vreau sa spun. Sincera sa fiu eu tot timpul spun în mintea mea ca el ma iubeste chiar dacă nu îmi oferă nimic chiar dacă nu ma scoate nicăieri chiar dacă nu plătește nimic când merg la magazin sau în diferite locuri.

| trophin a răspuns:

Feminisme

| Simpatic a răspuns (pentru mitenka):

M-am luat dupa faptul ca acorzi mult timp asupra scrierii, ai atentie la absolut toate virgulile, lasi spatiu intre idei, zici ca ai iesit proaspat de pe bancile scoliiwinking adica un scris ingrijit!
cand vei avea vechime aici ai sa vezi ca din comoditate numai respecti chestiile acestea si nu vei mai dori sa aloci atata timp pana sa formulezi raspunsuri!
toate cele bune!

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Eu nu Înțeleg de ce trebuie sa comentezi atât nu ai ce face probabil

| Simpatic a răspuns (pentru Cryyysa):

I-am raspuns lui @mitenka daca nu ai fost atenta!

ok, nu am sa mai scriu si nici nu voi fi rautacios ca nu-mi dai tu voiewinking

pe de alta parte esti singurul user de aici (pana in prezent) care se ia efectiv de toata lumea care a indraznit sa scrie pe topicul deschis
aici suntem o comunitate si nu functioneaza asa treaba!
aici nu ne ia nimeni de urechi decat ownerul TPU, restul nu au acest drept!
in fine ma retrag in a mai comenta fata de tine. o zi buna

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Da dar ești răutăcios

| LaviniuA a răspuns:

Felicitare? Asta nu se trimite cand persoana e la sute de km distanta? Eu nu stiu, dar ori e prea tanar, ori e mai rece, ori n-are experienta cu iubirile, ori nu prea ii pasa de relatie? Poate ca face si cadouri, dar de ziua altcuiva pam pam (sorry).

| Cryyysa explică (pentru LaviniuA):

Eu am 32 de ani el are 33 deci prea tânăr sau tineri nu suntem și nici la distanta nu e ne vedem aproape zilnic rece daca ar fi nu ar scrie îmi e dor de tine sau iubita mea în mesaje ..deci ceva e dar nu știu ce

| Cryyysa explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc frumos doar ca eu consider ca dacă poți scrie ceva în limita bunului simt putem face dacă nu nu mai comentez.