| yuly_6695 a întrebat:

CE INSEAMNA PRIETENIA?

Răspuns Câştigător
| Onutzu a răspuns:

Persoana de care cineva este legat printr-o afectiune deosebita, bazata pe incredere si stima reciproca, pe idei sau principii comune.....................si ar mai fi destule de spus.

35 răspunsuri:
| Alexandra_9002 a răspuns:

Prietenia inseamna : sinceritate, impartasirea parerilor, distractie etc.

| Vintileanu_Nutica_1980 a răspuns:

O persoana care iti sta alaturi cand tie greu, te ridica cand cazi te lasa sa te exprimi liber e de acord cu tine mereu depinde de situatie ssi te face sa razi

| gpotato1121 a răspuns:

Pai cred ca sti deja ce inseamna

| milush25 a răspuns:

Prietenia? o parte importanta a iubirii! puterea ei.

| cezara001 a răspuns:

Pietenia inseamna...prietenie

| Anculinha a răspuns:

Prietenia este o legatura din doua sau mai multe persoane, care se ajuta, se sfatuiesc, si nu se tradeaza una pe altahappy