| OhMyGillies a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "Prietenia"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu nu stiu ce este prietenia pentru ca niciodata nimeni nu iti este cu adevart prieten...iar daca ar fi sa intalnesc cu adevarat prietenia adevarata ei bine ar fi ceva magic pentru mine dar nu pot sa am incredere in nimeni mai ales cu relele care se intampla...

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Prietenul adevarat iubeste oricand si la nevoie este ca un frate.El iti spune intotdeauna adevarul.http://www.youtube.com/watch?v=jk4b6P6wiOY

| GEORGE a răspuns:

La mine nu exista asa ceva. crede-ma ca nimeni nu iti e prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten adevarat,sincer, este mai mult decit un frate; este cel care te ajuta material sau spiritual, atunci cind poate si o face neconditionat.Craciun fericit si La multi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O legatura stransa si foarte vulnerabila intre doua persoane.

| Melyssuka a răspuns:

Prietenia inseamna o persoana care iti este mereu aproape la bine si la greu la toate cand plangi cand razi...Cand ai nevoie de el sa fie acolo cand razi sa se rada impreuna cu tine sa faceti tot impreuna...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Melyssuka):

Asa o fi dar majoritatea prietenilor stau cu tine numai la bine dar nu si la rau...

| tweety08 a răspuns:

Cum ii vorba aia: "prietenii la nevoie se cunoaste". un prieten e langa tine si la bine si la greu, radeti plangeti impreuna. si nu te schimba pentru nimeni.

| Spongeebob a răspuns:

Prietenia este viata.

| cry21999 a răspuns:

Cel mai frumos lucru, iubire, intelegere.

| dr4905 a răspuns:

Vrei sa-ti spun ce e prietenia?
bine iti spun:
prietenia e un mister
nu poti sa ai prieteni adevarati
dar daca dupa o vreme prietenei dintre 2 oameni dispare aceea prietenie nu a existat
concluzie: nimeni nu poate sti sigur ce e prietenia- prietenia e un mister nedezlegat