| marcel_5462 a întrebat:

Credeti ca rolul femeii este la cratita?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Rolul femeii este sa fie mama in primul rand. Eu asa consider. In afara de asta trebuie sa fie o sotie. In atributiile de mama si sotie. Asta presupune si prepararea hranei. Dar asta nu inseamna ca femeia are doar raspunderi. Barbatul trebuie sa o sprijine cum stie. In orice relatie trebuie sa existe egalitate intre femeie si barbat in limitele posibile si fiecare trebuie sa isi imparta sarcinile in functie de abilitati. Eu de exemplu mi-as ajuta sotia sa pregateasca masa. Am face asta impreuna ca sa nu fie un chin.

30 răspunsuri:
| simona_5367 a răspuns:

Rolul femeii este de a sta alaturi de barbatul ei...sa-i satisfaca toate dorintele si sa ii fie satisfacute.