| anonim_4396 a întrebat:

Cum afecteaza starea mea, fatul, pe timpul sarcinii?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde care este starea ta...
Daca esti vesela..., ii transmiti si lui o stare de bine, daca esti tensionata, de asemenea, ii transmiti o stare de tensiune...
In organismul tau..., se descarca niste hormoni si cand te bucuri., dar si cand esti suparata, nervoasa...etc., si i se transmit si lui...
Prin cordonul ombilical trec si "bunele" si "relele"...
Am explicat asa cu cuvinte simple, sa intelegi...
Evita, asadar sa te superi..., hraneste-te sanatos, nu consuma alcool, nu fuma, sau evita fumul...etc.
Sarcina usoara!

2 răspunsuri:
| stefybx a răspuns:

Copilul tau este parte dintine si traieste odata cu tine orice emotie. Asa cum a spus si Alessa totul il influenteaza de la mancare pana la vise.Deci depinde de tine sa ai un copil bland, dragostos sau stresat. Ai grija de voi! Sarcina usoara!

| mihalitza a răspuns:

Ar fi bine sa-l consideri prietenul tau inca de pe acum, vorbeste cu el, alinta-l, el te simte, se supara sau se bucura odata cu tine, asa ca ai grija de puiul tau chiar daca inca nu s-a nascut...