| DenisaNicoletaG a întrebat:

Cum ai explica ce este dragostea?

31 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă e să-l crezi pe Alexandre Dumas-fiul, e unul dintre cele două elemente prin care omul atinge infinitul, celălalt fiind moartea.
Dacă e să-l asculți pe Ambrose Bierce, e nebunia temporară ce poate fi vindecata prin căsătorie laughing
Prefer însă definiția lui Alexander Smith
"Iubirea nu înseamnă decât descoperirea noastră în alții și plăcerea recunoșterii. (Love is but the discovery of ourselves in others, and the delight in the recognition.)