| sandraitalia2009 a întrebat:

Cum iti dai seama daca o persoana te iubeste?

36 răspunsuri:
| yourfriend_1956 a răspuns:

Pai... vorbeste cu tine, se joaca cu tine, te priveste, iti fc din cand in cand un compliment, te ajuta daca ai nevoie, iti da sfaturi... Dar cel mai important este sa te bage in seama zilnic nu o data pe luna.big grin>big grin

| Delia 75 a răspuns:

Nu este usor sa iti dai seama ce se petrece in mintea si sufletul unui barbat. Mai mereu ii condamnam pe barbati pentru ca nu sunt deschisi si pentru ca nu spun ceea ce simt. Trebuie insa, sa invatam ca exista anumite semne pe care ei le fac sa ne arate sentimentele lor. Trebuie doar sa invatam sa le descifram.
1. Isi face planuri cu tine.
2. Se afiseaza cu tine in public.
3. Te priveste insistent.
4. Ii place sa te asculte.
5. Vrea sa se implice in viata ta.
Sper sa iti fie de folos ...sa fi iubita.

| carmen_9743 a răspuns:

Prin comportament daca nu zice. Ce te faci daca zice si nu-i asa, doar zice?!

assiris
| assiris a răspuns:

Daca exista atitea teste (test de sarcina, test de compatibilitate, test de fidelitate...) probabil exista si un test de dragoste.

| madboy8 a răspuns:

Pai, in primul rand te poti ghida dupa felul in care acesta vorbeste, daca are o voce calma mereu, nu tipa pe tine, nu face misto de tine, prietenilor lui le spune numai lucruri frumoase despre tine. Eu am iubit o fata, si primul lucru care mi-a trecut prin minte pentru a-i demonstra acesteia ca o iubesc a fost sa o prezint parintilor si prietenilor/elor mei/le. Dupa aceea i-am spus daca putem face si noi ca toti ceilalti si lucruri intime cum ar fi sex-ul, ea mi-a raspuns ca nu este pregatita. Am acceptat si asta, am spus ca o sa astept pana cand va fi ea pregatita, dar ca sper ca asta nu va fi peste 2, 3 ani. Imprieteneste-te cu prietenii/le lui si afla ce le spune despre tine dar mai ales sa nu fi indiferenta cu el, lucrul acesta distruge relatii, pe a mea a distrus-o, nu face greseala asta si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi se poarta altfel decat cu celelalte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi fgace cadouri ochi dulci zambeste ar face orce pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum te priveste, cat de atent/a e cu tine, te respecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai exista dragoste ce tot spuneti. nu mai este respect si nici rabdare sa asculti persoana de alaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iuhuuuuu...ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti cu el deschis despre subiectul asta dativa in *** mea eu iubesc de nu mai pot si n-am nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc un baiat care cini macar nu ma baga in seama... ce sa fac sa, ma iubeasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama dupa comportamentul lui dupa cum se comporta cu tine cum te priveshte sh altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa felul in care te priveste...cum te atinge...cum iti vorbeste...

| sandraitalia2009 explică:

Multumesc tuturor pentru ras date

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand te priveste si isi musca buzele sau cand ii intreaba pe prietenii tai de tine cu cine esti sau unde esti.

| senia a răspuns:

Dupa ochi, zambet si foarte important este coportamentul
acestuia. vocabularul este important pentru ca poate te uraste si poate te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti poti da sema oarte simplu o persoana care te iubeste cu adevarat nu te lasa la greu ii alaturi de tine la bine si la rau indiferent de ce s-ar intampla ii atent cu tine te rasfata si cel mai important lucru te acpreciaza asa cu esti cu defecte si calitati si normal te respecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spune cuvinte dulci, imi indeplineste orce capriciu si imi spune ca ma iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi vrea sa stiu daca fostul meu iubit edy ma mai iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect fata de persoana respectiva.Intr-o relatie trebui sa comunici cu persoana iubita, trebui sa fie intelegere si incredere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ssa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefera sa vorbeasca cu tine decat cu altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ma iubeste codrin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de un baiat dar el intodeauna face misto de mine ce sa fac oare gresesc ca il plac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste persoana draga voua care o iubiti, va dati seama dupa comportament cu tine se poarte frumos si cu celelalte fete se poarte urat, iti cere mereu cate ceva ( de exemplu mie imi cere ceva sa scrie imi cere foaie ca sa imi scrie un bilet de dragoste) si cam asta este tot ce cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebue sal incerci trebuie sal alinti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu este tot dupa tine sau te ignora si e rau cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu dupa felu cum vorbeste cum se poarta cu tine ati face complimente ati face cadouri