| IasMin1 a întrebat:

Cum pot ajunge la un acord cu parinti sa imi ia consola de jocuri :Consola Serioux SRX-PGC100-BL, 100 jocuri incluse, Albastra la pretul de 100 zece lei. Funda si vot pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai trebuie sa le promiti ca vei invata la anul,ca vei fi cuminte,iar acum poti sa incepi prin a duce gunoiul,prin a face curatenie, a ajuta-o pe mama ta la gatit, sa asculti de ei, sa nu te culci tarziu, sa vorbesti frumos. Daca faci macar o parte din astea nu cred ca vei ramane nerasplatit.Bafta! happy

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Sa fii cuminte

| Marian619 a răspuns:

Nu prea cred ca costa doar 110 lei

| KatyyLWA a răspuns:

1.Iti recomand sa nu ii bati la cap ca asa se ambitioneaza si mai tare sa nu-ti ia consola
2.Mai intreabai o data, iar dupa devii cuminte dintr-o data.Iti faci ordine in camera, ii mai ajunti cand au nevoie, esti ascultator
3.Incearca sa economisesti si tu bani. Daca le spui de ex:-Uite, am mai strans eu din bani!
S-ar putea sa ii mai convinga

Iti urez mult noroc
Nu uita: FII CUMINTE SI ASCULTATOR

| XCalinStelistuX a răspuns:

De obicei le spun ca voi fi bun la scoala si daca sunt imi fac moftul.