| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac copiii? Va rog sa-mi raspundeti corect si clar nu vreau altceva, de exemplu: ii aduce barza.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand o femeie si un barbat se iubesc sau doar au impresia ca se iubesc, ei fac dragoste (sau sex). Penisul barbatului patrunde in vaginul femeiii si acolo lasa sperma. Sperma contine niste celule, numite spermatozoizi care se unesc cu o celula formata in ovarul femeii, celula numita ovocit sau ovul. Astfel rezulta un embrion, adica un viitor copilas, care se va dezvolta timp de 9 luni in uterul mamei lui si apoi se va naste.

84 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce buna e asta ma face sa rad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca nu ai mai mult de 10 ani.nu iti trebuie tie acum asta. o sa-ti raspundem cand o sa fii mai mare

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copilul se naste din celula masculina numita spermatozoid...Continuarea o sa o aflii daca o intrebi pe mami.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu copii se fac prin contactul sexual al unei femei si a unui barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu multa dragoste :X:X:X:X

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin sex

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii aduce barza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu situ de la 6_7 ani

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii aduce barza

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu-i aduc barza se fac prin contac sexual

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copiii se facu dupa ce ai facut sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vin singurilaughing) cu barzoiurolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba nu mai radeti ca na-veti dc am unu in clasa care zice ca copii sunt adusi de barza(Sunt cls 5)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin seeeeeeeeeeeeexxxxxxx

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti nebun,
eu stiu de la 5 ani happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiam raspunsu de la 4 ani laughing