| elena_1738 a întrebat:

De ce un barbat isi inseala sotia daca o iubeste nespus?

Răspuns Câştigător
| Anca_6788 a răspuns:

Pentru ca asa e in natura omului. Aventurile, inselatul apare de obicei cand se instaleaza comoditatea si dispar fluturasii. Normal, se poate sa fie si un moment de ratacire...

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o inseala. cel putin eu nu.atunci inseamna ca totul nu-i decat o minciuna, dragostea, iubirea, casnicia, juramintele in fata Domnului. construim pe o temelie foarte slaba si la primul val s-a dus toata stradania.se merita? a fost mai deunazi un tip care in numele dreptului la fericire ajunsese si fara sotie si copii si fara amanta. vrei sa spui ca asa santem toti? sau pote eu sunt singurul? ma sperii. dar cred ca mai sunt oameni care chiar iubesc si-si respecta sotiile si principiile de viata.

| Anca_6788 a răspuns:

Aminadab ..intelegi prost

| bibitza a răspuns:

Nu are cum sa o iubeasca nespus si sa o insele...se iubeste doar pe sine.

| bibitza a răspuns:

Anca in natura omului nu? nu doar a barbatului...si a femei.ca si noi avem sentimente si noi simtim pasiunea si dorinta...

| Anca_6788 a răspuns:

Am specificat in natura omului

| nicky a răspuns:

Probabil pentru ca are unele fantezii pe care nu indrazneste sa le puna in practica cu sotia si atunci apeleaza la o amanta.

| RetroX a răspuns:

Probabil pentru ca vrea sa incerce ceva nou. Oricum, cei care isi iubesc sotia cu adevarat pot sa se abtina si de la acest "nou" sau sa incerce lucruri noi cu ea!

| unbaiat a răspuns:

Pai daca o iubeste nu o inseala.De cele mai multe ori exceptand cazurile patologice, un mare procent de vina il are si sotia respectiva si viceversa.Am un prieten care se culca cu cel putin 2-3 femeii maritate saptamanal si stii care era motivul principal pentru care o faceau? Sotii lor nu le lasau sa le faca sex oral pentru ca „cum sa mai pupe apoi copii?„Ele faceau asta prt meu si tot pupau copii laughing Si daca intri si in cauzele psihologiei de cuplu, stiinta de a combate rutina etc...se nuanteaza rau treaba.

| canarita a răspuns:

Nu o iubeste nespus draga, este numai obsedat de ea...sexual in primul rand...

| teesy a răspuns:

Pentru ca nu o iubeste si nu o respecta!