Pana la ce varsta e normal sa le zici parintilor mami si tati?

28 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Pana cand vrei tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le-am zis niciodată asa.

| Bizon95 a răspuns:

Numai pana cand implinesti 125 de ani, dupa aia nu mai e frumos big grin

| AlexandruSEV a răspuns:

Toata viata vor fi parintii tai, mami si tati sunt diminutive, deci le poti folosi pana la ce varsta vrei.

| Edw08 a răspuns:

Pana esti bătrân. Părinții merita toată atenția și respectul mereu. Și ii bucura sa le spui asa, nu s-ar cuveni sa le spui pe nume doar pentru ca ai o vârsta. Parintii tot părinți sunt pana la 80 de ani ai tai happy

| Endoryus a răspuns:

Cand mi-am vazut unchiul acum 12 ani ii zicea "mami" lui bunica. Aveam o fata gen " ce dracu" dar na, ce stiu eu. Sunt oameni si oameni.

| Tuca10 a răspuns:

Eu mamei ii zic fa si tatalui ba

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu, 50% din timp le spun mama și tata, 20% îi spun tatălui meu șefu', domn' profesor sau domn' contabil pentru că la asta muncește, mamei îi zic Clau de la Claudia în 20% din timp, iar restul, mami și tati happy
Anul din numele meu de utilizator e anul în care m-am născut, așa că tongue

| Simpatic a răspuns (pentru Tuca10):

Pai esti rrom? de ce asa urat poti sa le zici mai bine pe nume decat fa si ba ca la corturari.

| SilentRain a răspuns:

Pana vrei tu,
Eu una mama și tata le spun doar bunicilor

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pana cand vrei tu. happy

| CdeMetal a răspuns:

Pana la ce varsta vrei tu.
Eu nu le-am spus alor mei niciodata asa, am preferat sa le dau porecle laughing

| Freya1 a răspuns:

La mami ii zic mami mereu si probabil ca o sa ii zic mult timp ca nu cred ca exista o varsta, dar la tata nu ii zic nici macar tata, i-am gasit eu o porecla sau ii zic pe nume.

| Adry05 a răspuns:

Aaam...toata viata?

| Sofer a răspuns (pentru Tuca10):

"Ba tata ba rolling on the floor) da-mi si mie niste bani"

| Sofer a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta laughing eu inca zic la ai mei "mami. tati."

| teli92 a răspuns:

Depinde de tine, si de relatia intre tine si ei

| Hammurabi a răspuns:

Păi dacă e maică-mea cum să îi zic dacă nu "mamă"?

| DanyDav a răspuns:

Pana cand vor pleca pe taramul celalalt, tu tot copilul lor vei fi si la 100 de ani!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand esti acasa cu ei poti sa le spui mami si tati dar cand iesi in societate poti sa le spui simplu mama si tata acum nu stiu depinde de tine eu nu le-am zis asa nicio data asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa le spui asa, pana la batranete, ca tot parintii tai sunt.
Evident, cand esti cu ei, in privat, nu in public, ca sa nu dai apa la moarte prietenilor.

| relian a răspuns:

Toata viata daca asa esti obisnuit sa le spui.De regula cum le spui cand esti mic asa le vei spune toata viata.E f bine sa le spui asa, mai ales daca esti in relatii bune cu ei.
Si le spui asa in prezenta oricui,.nu cum te sfatuie mai stiu eu cine pe aici sa le spui asa doara in privat.Le spui asa in orice situatie si oriunde, de fata cu oricine.Doara nu iti este rusine cu parinti tai.

| sofisis a răspuns:

Eu si acum le zic asa...de ce nu le-as zice?

| Robert227557 a răspuns:

Pana la cat vrei tu tot parinti tai raman happy

| Dandinelle a răspuns:

Mami tati, si de ce nu mamaia, tataia happy pana moartea ne va desparti.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pana când mori...

| Andreeush a răspuns:

Nu are nici o treabă cu vârsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Eu aveam vreo 10 ani cand am incetat sa le mai spun asa.