| lifeistough a întrebat:

V-ati casatori cu cineva care are un copil sau mai multi?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, m-as casatori, in fond nu numarul conteaza, ci calitatea lor!
@MyWay, daca i-ai vorbi asa copilului tau, cu siguratnta nu esti facut sa dai educatie copiilor altuia, dar alor tai! Inca mai ai tu multe de invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu nu, pentru ca nu m-as putea obisnui cu ideea, poate gresesc dar e strict parerea mea. Salutare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie care are copii si se desparte de sot are intotdeauna motive bineintemeiate.De cele mai multe ori femeile sunt cele care raman cu copii, barbatii nu se incurca cu intretinerea si educatia unui copil sau mai multi, daca ar fi facut-o femeia nu ar fi ramas singura.Ca sa ramai cu un copil, inseamna ca barbatul nu a facut nimic pentru a remedia relatia, macar pentru educatia si copilului si pentru ca acesta sa aiba un model de familie.Copii nu sunt vinovati pentru ca au fost adusi pe lume intr-o familie fara viitor, in care parintii nu lupta pentru binele lor ci doar pentru orgolii prostesti.De ce oare barbatii renunta asa de usor la compromisul pe care ii leaga fata de copii, este simplu, le este mult mai usor sa isi refaca viata si sa fie independenti, pe cand femeile isi asuma situatia si vor sa mearga mai departe pentru asi ajuta copilul.Atata timp cat o femeie are un copil sau mai multi inseamna ca este o persoana responsabila si incearca sa ii tina aproape, ceea ce este de apreciat. M-as casatori cu o femeie care are copil, chiar daca trebuie sa-l cresc si sa-l intretin eu, aici nu se pune problema copilului ci a calitatii relatiei pe care o am cu femeia. Daca tatal ar fi fost mai responsabil, copilul nu ar fi ajuns sa intr-o situatie incomoda, dar poate avea norocul ca tatal "adoptiv" sa fie un tata exemplar fata de cel biologic, ccea ce i-ar da stabilitate copilului si fericirea de care nu a avut parte in relatia anterioara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ipotetic vorbind, caci sunt deja casatorita:da m-as casatori cu cineva care are si el copii, ce vina au ei ca parintii lor nu s-au inteles? Si sa o luam si altfel:daca situatia ar fi invers? trebuie sa acordam o sansa dragostei, caci copiii nu pot fi o piedica in calea ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu,, ma aflu in situatia de a avea o fetita de 11 luni.Nu ma mai inteleg cu tatal, din diverse motive.Nu vreau sa ma gandesc ca ar insemna sfarsitul lumii pentru mine sau fata.Nu are nici o vina...si apoi daca am fi capabili sa vedem in viitor, nu am mai face multe, nu? Inca nu ne-am despartit, nu imi caut pe altcineva, deocamdata nu am asa ceva in gand... dar cine stie unde ne duce viata? Asa ca nu cred ca nu as accepta pe cineva cu un copil.