| eU777 a întrebat:

Contul meu de facebook a fost suspendat temporar deoarece am incercat sa distribui un link, a trebuit sa ma reloghez. Dupaceea, mi-a aparut ca l-au blocat pentru motive de securitate, si mi-au dat un antivirus McAfee pentru un scan si repair, l-am downloadat dar nu functioneaza! Am facut un scan cu antivirusul meu si nu am niciun fisier infectat.

As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta! Multumesc anticipat happy!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
3 răspunsuri:
| D0vahkiin a răspuns:

Salut,

Facebook-ul nu iti dezactiveaza contul din cauza virusilor deoarece acestia nu au niciun efect asupra site-ului, iar Facebook nu are cum sa-ti scaneze computer-ul sa vada daca ai virusi sau nu. Ceea ce ai primit tu este o avertizare ca cineva a incercat sa-ti intre pe cont, insa nu a reusit.

Ti-as recomanda sa iti schimbi imediat parola, iar apoi sa urmezi pasii pe care iti apar cand incerci sa te loghezi. Contul o sa ti se deblocheze imediat dupa ce ai terminat (cred ca ai primit si un mail daca ai nevoie de ajutor, dar nu-mi amintesc daca se mai trimit astfel de emailuri)

| eU777 explică (pentru D0vahkiin):

1.For security reasons your account is temporarily locked
Unfortunately, your computer may be infected with a virus.
Don't worry. We'll help you find and remove any infected files right away.

2.How you might have been infected
Often, users who are infected with malware are tricked into running a malicious program, which infects their machine with malware. Remember, you should never run programs from sources that you don't trust.
3.McAfee Scan And Repair

We're pleased to offer McAfee Scan and Repair to you at no charge. If any infected files are found, McAfee Scan and Repair can remove them for you automatically. If you prefer, you can also remove them yourself.

By clicking this button, you are agreeing to the McAfee Scan and Repair terms of service.

Iti multumesc pentru sfat, am schimbat parola dar situatia e aceeasi mai sus ti-am copiat ce imi apare cand incerc sa ma loghez sper ca ma vei putea ajuta! Sunt nou pe TPU nu stiu sa te pun raspuns castigator sau daca iti pot da funda poate imi spui cum sa fac si asta daca te-ar ajuta happy Multumesc pentru timpul si interesul acordat big grin!

| eU777 explică (pentru eU777):

Am gasit unde pot selecta raspunsul castigator! big grin dar Facebook-ul imi este inca suspendat sad.