| adutza1998marian a întrebat:

Cum fac spinuri gratis

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Uite-așa:
Iei o masă de absolut orice conținut de atomi dorește inimioara ta care are formațiune trecută de cea de dublet, te asiguri că ai toate calculele în regulă și după ce te-ai asigurat 99, 999% că ai toți atomii într-o stare stabilă, poți începe să numeri, în funcție de câți electroni se găsesc în orbitalii S, P, D, și F, și înmulțești numărul electronilor de spin ce au format un spin cu numărul lui Avogadro (6.23 × 10²³ atomi/mol) și masa raportată la numărul acestuia.
Acum că știi cum să numeri spinurile pe care le dorește suflețelul tău, du-te și începe cu ceva mare, cum ar fi Uraniu-238 căci poți obține foarte ușor 46 de spinuri la cei 92 de electroni din straturile sale mici și scumpe.