| Alex_Dan_1997 a întrebat:

De ceva timp imi apare eroarea aceasta :" Overclocking failed! Please enter setup to reconfigure your system. ".Si calculatorul poate rula doar modul safe mode.Ce imi recomandati?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa scoti bateria de la bios, si sa faci un reset la CMOS si vezi daca functioneaza.

| ufromupps a răspuns:

Incearca sa scoti bateria pentru 10 secunde.
Daca nu functioneaza incearca sa pui un windows nou.

| OnuOnulică a răspuns:

Scoate bateria.

| Alex_Dan_1997 explică:

Am reinstalat windows-ul si pentru doua zile nu mi-a aparut eroarea.Acum observ ca pc-ul se aprinde mai greu(dureaza ceva pana apare chestia cu BIOS-ul si eroarea). Bateria de la BIOS este aceea pastila?