| GaleaMarius a întrebat:

Cand deschid pc-ul, il folosesc 30 min, se stinge...cand il aprind din nou, imi apare : Warning: System BOOT Fail ***** Your system maybe OverClock fail or POST interrupt. Please enter setup to load default and reboot again.

Imi spune si mie cineva ce are?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Posibil o eroare de overclock. Mai patesc si eu uneori asta, insa doar dupa ce bootez "la rece". Ce placa de baza/procesor/sursa ai? NU iti pierde timpul cu reinstalarea Windowsului, aia e fix ultima problema posibila!

| GaleaMarius explică:

Mda,problema era de la priza:o, + mai sa se desprinda de pe priza,si face flama,acum am rezolvat problema si nu mai apar errori,ma asteptam la sursa,dar vad ca mai ii ceva de capu ei saraca happy multumesc pentru sustinere, apropo, mi-am schimbat dupa aia si bateria de la bios, ca era cam varza, abia mai mergea...Bafta

| irinamaria a răspuns:

Virusul TROLA crede-ma...l-am avut si eu.reinstaleaza-ti windows-ul

| GaleaMarius explică (pentru irinamaria):

Vrajeala,nu iau de pe net prostiwinking Deci nu are nici o sursa. Oricum imi voi reinstala windowsul si te voi anunta

| BlackOutCRYS a răspuns:

I-ai facut overclock la pc? poate l-ai incalzit prea tare.