| Lykee a întrebat:

Deci mi-am facut si eu cont de Twitter si nu stiu sa umblu.Adica pe facebook am inteles iti pui poze, iti faci prieteni dar la Twitter nu inteleg.Va rooooooog cat mai multe explicatii! Funda!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Twitter e asa numitul "sms-ul internetului". Cu twitter tirmiti mesaje de mazim 140 caractere prieteniilor. La twitter ai optiunea de "follow" (la facebook ai optiunea de "add friend").

Follow inseamna ca urmaresti postarile unei persoane (o sa-ti apara cand apesi pe "home" postarile).

Si la fel si cu tine. Daca cineva te urmareste, o sa-i apara mesajele care le postezi tu lui/ei.

Daca vrei sa trimiti un mesaj la cineva, scrii @NumePersoana si mesajul.

Nu stiu daca ai inteles (nu stiu sa explic de loc) dar daca vrei, te pot ajuta cu twitterul meu tongue.