| anonim_4396 a întrebat:

Hei,stie cineva un site de unde as putea sami testez aptitudinile si sa vad in ce domeniu m-as incadra..si va rog numi dati linkuri cu siteuri dinalea cu teste funny sau altele...eu vreau daca se poate un test serios de verificare a competentelor.ms+funda

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Sunt aici cateva teste de aptitudini: http://www.la-psiholog.ro/teste-psihologice/teste-de-aptitudini
Sper ca te ajuta!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă e să luăm limba română ca pe un test de competenţă, nu l-ai trecut.

| The1smartiest a răspuns:

Siteurile de genul nu sunt atat de relevante..si daca sunt unele mai ok la sfarsitul testului te pune sa platesti. oricum ca sa ti satisfaci curiozitatea poti sa dai pe google- teste de inteligenta! succes

| d4ea a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci un test iq... apoi vezi si tu la ce crezi ca te incadrezi.

| EduardVikingul a răspuns:

Mergi la scoala la tine la director si intreaba-l cine raspunde de consilierea in materie de cariera la voi in scoala. Fiecare scoala e obligata sa aiba unul, desi in multe cazuri consilierul nu e angajat separat, ci coincide cu psihologul / asistenta medicala / femeia de serviciu.

Sursa: Ghidul reusitei in viata prin hotii si dat in cap de pe http://3dy.ro