| Paun_Nicusor_1992 a întrebat:

Nu este chiar Filesharing, dar e cea mai apropiata categorie.
Deci, era un moment mai de mult cand veneau reviste la scoli in clasele mai mici care contineau diferite chestii, printre care unele reviste care contineau board games(jocuri de masa). Stiu ca era o editie de 4 volume care veneau fiecare cu o plansa de joc(sau harta) si o carte de reguli, in sine puteau fi jucate pe cont propriu, dar hartile puteau fi puse una langa alta ca sa se formeze o harta mare. Jocul nu consta in mai mult de a da cu zarul si a te misca si in functie de unde aterizezi se intampla lucruri diferite care erau explicate in cartea de reguli. Erau 4 caractere, stiu ca pe unul il chema Conrad/Konrad si cred ca pe una o chema Sofia, dar sunt sigur ca erau 2 barbati si 2 femei. Ori titlul ori tema avea ceva de aface cu Alexandria, mi se pare ca aia era destinatia. Mai mult nu imi aduc aminte, dar as vrea sa imi aduc aminte de el. Daca isi mai aduce altcineva aminte, va rog sa imi dati de stire.

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.