| ST_Vali_1998 a întrebat:

Mereu cand am cautat poze pentru editat in Photoshop CS6 am cautat pe renumitul Google Imagini, dar vreau si altceva. Adica totusi acolo nu sunt poze foarte spectaculoase sau daca sunt ajutati-ma cu orice, un site de unde pot sa le iau, cum sa scriu pe google etc...

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
| Rodicanegrescu a răspuns:

Buna Vali. Daca ai incercat sa obtii imagini frumoase scriind in romana la cautare, poate ar fi mai bine sa scrii in engleza, sau sa intri pe google.it si sa ceri la cautare "immagini". Incercarea moarte n-are! Uneori poti cere imagini cu o anumita tematica, de ex: trandafiri albi, case delemn, etc. Sper sa gasesti ce cauti!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu ajutorul instrumentului de căutare imagini de pe GOOGLE găsești imagini extrem de spectaculoase. Majoritatea, din domeniul public. Dacă vrei să plătești pentru un anumit tip de fotografie, există sait-uri specializate care se ocupă cu distribuirea de material foto celor interesați. Contra cost, dar la o calitate excelentă.De exemplu, www.Alamy.com sau www.shutterstock.com

| WaterDrop a răspuns:

Incearca pe http://www.deviantart.com/. Cred ca vei gasi tot ce ai nevoie acolo.

| Rodicanegrescu a răspuns:

Multumesc pentru fundita!