| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu niste recomandari de comedii, dar prefer englezesti/britanice...ori macar cu actori englezi. Care stie? Nu vreau comedii din alea pentru/cu adolescenti care vor "get laid", dar nici comedii cu Adam Sandler! Nici dramodii/dramedii nu vreau, nici comedii romantice! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Întrebarea asta strigă Monty Python, hands down.
Știi tu, „Life of Brian" (1979), „The Holy Grail" (1975), „The Meaning of Life" (1983), de fapt, toată filmografia.
Le-ai văzut? Le revezi laughing.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DonyHD a răspuns:

Eu tin minte de un serial englezesc de comedie care il dadea pe HBO Comedy se numeste Little Britain si imi placea mult incearca-l pasta.

| CristiSeeker a răspuns:

How to Loose Friends and Aliane People.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vezi aici mai multe sugestii,
http://www.cinemarx.ro/filme/comedie/uk/
Te pup!