| Nepriceput7 a întrebat:

Bucuria filmului rusesc. Minunile ascunse in mister. Comorile pierdute ale cinematografiei mondiale. Profunzimea filmului rusesc, maghiar, sudez cinste maestrilor demni de lauda: Tarkovski, Tarr, Bergman si nu numai. Frumusetea de a deschide noi orizonturi ale cunoasterii publicului prin teleportarea lor in noi universuri cu trairi unice surprise pe pelicula.

Vreau sa vorbim mai mult despre asta. Despre diferentele perspectivei filmului simplist, comercial, simpatic de altfel, cu care ne-a obisnuit America fata de arta nevazuta de care vorbeam mai sus. Frau liber la dezbateri.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Profunzimea filmului rusesc, maghiar... Vreau sa vorbim mai mult despre asta"

ți-aș da adresa madamei Nistor (Irina Margareta) da' n-o am. Succes

| J0B0MAT a răspuns:

Nu e o artă nevăzută, e o artă care în general nu merită văzută. Nu e nici așa de profundă sau originală sau inspirațională.