| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

Am o întrebare: nu știți cumva cam cât de bine merge regia, actoria și realizarea scenariilor în SUA mai ales, pentru că vine momentul ăla în viața când trebuie să îți alegi drumul și în interiorul meu asta as vrea sa fac, cu toate ca familia mea nu mă va lăsa să fac aceasta alegere? Dar măcar am zis sa mă informez.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai in SUA merge foarte bine, nu exista nimicin materie de filme mai prospere ca acolo. Sunt filme care trec lejer de 200 de milioane de US pentru productie, iti dai seama ca daca nu s-ar face si profit nu s-ar produce deloc.
Titanic de ex. are pana acum ca si incasari totale peste 2 miliarde US si mai sunt vreo 10 in top cu peste 1 miliard incasari...
deci nu exista tara care sa fie atat de dezvoltata cand vine vorba de cinema!

| Eireann a răspuns:

Pai merg bine pentru unii, pentru altii deloc. Regie sau actorie sau scenarist ca nu le poti face pe toate. Sunt putine locuri si competitia e mare, trebuie - pe langa aspect si talent - foarte mult noroc. Din 1000 care incearca 1 daca are noroc sa apara intr-o reclama sau sa aiba un rol de 15 secunde chelnerita fare replici intr-un serial de care nu a auzit nimeni. Unii reuses, cei mai multi nu.