| nCansu a întrebat:

as vrea sa fac facultatea de actorie, ina vreau actoria de film nu cea teatrala. La ubb cluj am vazut artele specatcolului ( actoria ) si cinematografia ( regia ). Nu stiti daca cumva exista posibilitatea sa fac actoria de film si nu pe cea teatrala? Si la facultate Se mai fac spectacole sau doar practica? happy multumesc anticipat si va sunt recunoscatoare pentru raspunsuri dau fundita celui mai bun. happy :* si

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu există actorie de film și teatrală diferite. 2. Faci spectacole, nu practică ca la fabrică.