| Georgyana98 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare pusa de catre surioara mea mai mica
oare stiti episodul ala de la povesti din folclorul maghiar in care erau, nu stiu 3 feciori si fiecare aveau cate o fata si tata lor le-a zis sa-i aduca fiecare ceva de la fata cu care erau si mezinul mergea in padure si s-a intalnit cu o vrajitoare nu stiu sau un animal nu stiu ce era si tata lor le-a cerut o batista de la fiecare si cea mai frumoasa batista era a celui mai mic, parca la sfarsit cea ce era in padure era de fapt o fata frumoasa... oare intelegeti ce am scris acolo?happy daca da ma puteti ajuta?
m-am uitat la toate episoadele 20 si nu am gasit-o dar sora mea zice ca a vazut-o oare ma puteti ajuta?

funditahappy si voturi care le vreti voi

Răspuns Câştigător
| OwlEyes a răspuns:

Uite un site aici unde sigur gasesti http://desenele-copilariei.net/categorie/romana/folclorul-maghiar