| Ctin_Ctin_1985 a întrebat:

Buna TPU.

Am vazut un film cand eram mic si as vrea sa il revad, dar nu mai stiu cum se numeste.

Era despre o fetița care a gasit in gradina sau in padure un colier. Dupa un timp fetita isi da seama ca acel colier avea puteri supranaturale.
Cand cineva o certa sau o evervea fetita spunea,, Taci" sau ceva de genul si toata lumea se oprea. Pana si timpul se oprea. Intre timp fetita a crescut si a devenit o femeie in toata firea dar continua sa se foloseasca de acel colier cu puteri supranaturale.
Altceva nu imi mai amintesc din film. Daca e cineva care a vazut acest film si ma poate ajuta sa imi spuna cum se numeste.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

A Little Peace and Quiet?