| anonim_4396 a întrebat:

Când începe un serial, producătorii îl prezintă lumii atunci când e complet finalizat sau se difuzează primele episoade și în timpul acesta ei continuă filmările?
Care e mai exact procedura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se prezinta primul episod, numit si pilot, ca sa vada daca este atractiv pentru telespectatori.
Daca are audienta se continua cu filmarea si se prezinta fiecare episod dupa terminarea acestuia.
Mai rar, mai ales la serialele cu un singur sezon si putine episoade, se filmeaza serialul integral si apoi se prezinta.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un exemplu:

The Young And The Restless / Tânăr și neliniștit – apărăut acum 47 de ani (încă în producție) deci ce deducem noi de aici?

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

La seriale mai lungi, se continua filmarea.
A fost unul dintre cele mai lungi seriale Tanar si Nelinistit, ca a rulat multi ani. Acolo vezi trecerea timpului la actori.