| AleDia a întrebat:

Care este filmul vostru de comedie preferat si de ce?

5 răspunsuri:
| alexandra2000ale a răspuns:

Home alone pentru ca este amuzant...

| faramatania a răspuns:

Scary Movie (seria) - își atinge scopul,râzi și iar râzi! Esențial, nu?

| Grimmjow69 a răspuns:

Nu am un film preferat, dar in general prefer filmele de comedie.

| DolceChrs a răspuns:

The three stooges - pentru că are scene amuzante de la început până la final.

| Bacemi a răspuns:

Profesorul trasnit, varianta din 1963 : http://www.imdb.com/title/tt0057372/
Pur si simplu imi place mai mult contextul istoric de atunci decat cel din ziua de azi.
Si imi place si ideea filmului. Orice persoana care e mai mult izolata se gandeste cum ar fi daca... (ar fi popular)
Fiind o persoana mai retrasa si precauta, ma regasesc intr-o oarecare masura.