| DenqOO a întrebat:

-Cât de mult acordați atenție notelod de pe IMDB? Sau cât de reale considerați că sunt?

10 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Deloc, ma uiti la trailere. Insa cand nu am rabdare sa caut trailer.ul ma uit pe IMDb sa vad care e rating.ul, destul de rar se intampla.
Ce e sub 6 clar nu intra in watchlist.

| DonEduardo a răspuns:

Eu consider ca sunt importante si reale.

| Anuket a răspuns:

Extrem de puțin, de obicei sunt departe de notele pe care le ofer eu.

| RoCkKiD a răspuns:

Sunt cele mai bune evaluări pentru filme din simplul motiv ca nu iau in considerare doar câteva păreri de pe un site. In algoritmul lor de notare intra notele oamenilor + critici + performanța in cinematografe. De aia notele sunt mai mici decat ce poate vezi pe platforme de la noi.

In general orice film are peste 7 pe imdb merită văzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cele mai reale ratinguri pe care le poti gasi pe net (insa sa ai grija la filmele foarte noi care au putine voturi si pot avea rating eronat). 99% sunt de acord cu ele Ma uit la tot ce are macar 5 stele din categoria de care imi place si sa fie dupa anii 1980`. De la +6 stele -> filmele sunt chiar bune ce merita vizionate
Singura problema ii ca dupa un timp vizionezi tot ce e bun, iar in ziua de azi se fac filme pe banda rulanta de slaba calitate.

| mastadont a răspuns:

Mie îmi place mai mult rotten tomatoes, mai ales pentru că au păreri critice bine documentate.

| Sn4k3 a răspuns:

Destul de bune in mare, ma uit la ele sa imi fac o idee la ce sa ma astept. Dar, cum am vazut si filme sub 5 care mi-au placut, ma iau mai mult dupa trailer si review-uri.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Sincera sa fiu,eu nu acord asa o mare atentie notelor, pe care le ofera ei, pentru ca am observat note mici oferite anumitor filme, la care sincera sa fiu meritau note mai mai pentru ca filmele erau foarte bune, dupa parerea mea personala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As vrea sa nu acord, insa... cam acord, in sensul ca daca un film are nota mare, ma face curios sa vad... de ce are nota respectiva.

Pe langa asta, imi notez mereu filmele acolo, pentru recomandari si pentru lista cu "memorie" laughing
Insa aici nu tin cont de nota, mie mi-a placut in mod exceptional... clar ii dau o nota mare.

| Crescent a răspuns:

Eu una nu ma iau dupa notele de acolo. Toata lumea are gusturi diferite. Dar, de cele mai multe ori se dovedeste ca au dreptate