| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul horror Sinister?
Cine stie sa-mi spuna niste filme horror cu o poveste normala, bine structurata si presarate cu jump-scare. Nu vreau ceva de genul: dintr-o alta galaxie unde soarele nu rasare apare un demon mancator de oameni si 3 persoane trebuie sa reziste in padure cu cruci in mana... e deja prea greu de digerat astfel de filme horror. Imi doresc ceva cu poveste normala care se poate aplica si in realitate. gen: omul din casa bantuita trebuie sa scape de demon, o vacanta de cosmar pe insula canibalilor. etc.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Annabelle: Creation (2017)
Lights Out (2016)
The Conjuring 2 (2016)
It Follows (2015)
The Babadook (2014)
Insidious: Chapter 2 (2013)
The Conjuring (2013)
The Woman in Black (2012)
The Last House on the Left (1972)...
7.Night of the Living Dead (1968)...
The Wicker Man (1973)...
Rosemary's Baby (1968)...
The Silence of the Lambs (1991)...
Halloween (1978)...
Martyrs (2008) Wild Bunch...
The Texas Chainsaw Massacre (1974) Bryanston Pictures.
A Quiet Place 2.
2 The Conjuring 3.
3 Army of the Dead

| Sn4k3 a răspuns:

The Conjuring 1-3
Annabelle 1-3
Insidous 1-4
The Autopsy of Jane Doe
The Babadook
Ouija 1-2 (primul e cam slab, dar al doilea merita vizionat)
Oculus
The Visit
The Collector 1-2
Wolf Creek 1-2
Wrong Turn seria
The Hills Have Eyes 1-2
Turistas
The Strangers
Rogue

| faramatania a răspuns:

Wrong Turn/seria, The Cabin In The Woods (2012),Inbred (2011),I Spit On Your Grave/seria, Don't Hang Up (2016),Death Do Us Part (2014),Friday The 13th (2009),Come Out And Play (2012),Mine Games (2012),The Possession Of Hannah Grace (2018),Fender Bender (2016),And Soon The Darkness (2010),Tell Me How I Die (2016),The Ruins (2008),Carver (2008),The Clovehitch Killer (2018),Green Room (2015),The Green Inferno (2013),Demon (2015),The Good Neighbor (2016),Exeter (2015),The Horde (2016),Isolados (2014),The Mine (2012),The Hamiltons (2006),Delirium (2018),I’ll Take Your Dead (2018),St. Agatha (2018)

| santoni97 a răspuns:

Uite aici niste file horror ce imi plac https://clk.ink/6jHL

| Alexx234qw a răspuns:

Am făcut o listă cu cele mai bune filme horror pe care le-am văzut (cu mențiunea pe care ai făcut-o, și anume: povestea să poată fi aplicată și în realitate) și am scris în dreptul fiecărui film, în paranteză, o mică descriere:
1. Filme cu fantome/ demoni:
The Conjuring și The Amityville Horror- 2005 (demon care stăpânește o casă încearcă să posede o familie care tocmai s-a mutat în aceea casă)- ambele filme bazate pe fapte reale.
Insidious (există două lumi: lumea reală și lumea fantomelor, a spiritelor; iar între cele două se poate deschide un portal, o usă aceste două lumi comunicând între ele).
The Exorcism Of Emily Rose (o fată este posedată de un demon) - caz real
2. Filme cu criminali în serie:
Wrong Turn și The Hills Have Eyes (un grup de oamenii se rătăcesc într-o pădure /munți în care trăiesc niște canibali),
The Descent (un grup de fete se rătăcesc prin interiorul unor munți unde sunt atacate de diferite creaturi),
As below so above (un grup de oameni se rătăces prin catacombele din Paris)
Hause Of Wax (un grup de oameni descopera un oras ciudat in care traiesc oameni de „ceară")
The Stranger și Funny Games (3 oameni terorizează într-o noapte o familie doar de dragul de a o face- e puțin ciudat filmul).
The Texas Chainsaw Massacre (un criminal în serie ucide o serie de oameni într-o măcelărie dintr-un oras parasit).
Astea ar cam fii filmele cele mai bune pe care mi le amintesc.

| DarthNiger a răspuns (pentru anonim_4396):

Silence of the Lambs nu are niciun jumpscare si nu e nici horror, e drama, mister.

| DarthNiger a răspuns:

Tinand cont ca toti au dat deja titluri de filme cunoscute, eu am s-a dat Grave Encounters 1 si 2, mie unul mi-au placut si prima oara cand le-am vazut pot spune ca m-au speriat bine de tot, de asemenea mai este si Paranormal Activity, dar nu toata seria bineinteles pentru ca ultimele aparute sunt niste gunoaie in comparatie cu primele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DarthNiger):

Și ce? Oricum, am dat filme care chiar au jumpscares