| smilerz19 a întrebat:

Ce SERIALE cu adolescenti imi recomandati? Si daca ati putea face si un rezumat micut, v-as fi recunoscatoare. Dau fundita si punctez. Merci.

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Cel mai tare, e Gossip Girl, Serialul surprinde viata unor tineri nu doar foarte frumosi, ci si putred de bogati, din Upper East Side, luxosul cartier al metropolei americane New York. Conflictele, gelozia, intrigile amoroase si dezamagirile sentimentale nu-i ocolesc nici pe acesti tineri care poarta hainele unor designeri renumiti, merg la petreceri fabuloase si n-au grija zilei de maine.
Blair Waldorf, o tanara extrem de bogata, este cunoscuta de toata lumea din scoala si invidiata pentru ca duce viata perfecta. Blair are tot ceea ce-si poate dori o femeie: o garderoba impresionanta, accesorii de lux si un iubit pe masura - Nate Archibald, un tip superb. Traiul ei, perfect in aparenta, este tulburat in momentul in care frumoasa Serena, cea care i-a fost o perioada cea mai buna prietena, revine in oras. Serena nu atenteaza numai la statutul lui Blair, ci si la iubitul acesteia, Nate, iar cei care o invidiau pana acum isi dau seama ca intr-adevar, banii n-aduc fericirea.

Apoi, e Supernatural
Supernatural" este povestea lui Sam si a lui Dean, doi frati uniti de acelasi destin: ei calatoresc prin pustiul campiilor americane cu misiunea de a gasi si a ucide cele mai infricosatoare creaturi ale intunericului, de care oamenii au auzit doar din legende si superstitii.
In timpul acestei lupte cu Raul, Sam descopera ca are o serie de abilitati paranormale: ciudatele sale viziuni prevestesc moartea celor din jur, dar si apropierea pericolelor.
Incurajati de propriul tata sa se avante in aceasta aventura pentru a gasi creatura care le-a ucis mama cu multi ani in urma, cei doi frati declanseaza o adevarata vanatoare a demonilor: vampiri, varcolaci si fantome, acestea sunt doar cateva dintre creaturile cu care Sam si Dean se confrunta.

Mai e si. The Vampire Diaries tot asa e interesant, ceva gen twilight, tot dupa niste carti, cu vampiri. happy

39 răspunsuri:
| Adina_9318 a răspuns:

Boys over flower. e japonez si l-am vazut de curand
Makino Tsukushi, o fata din clasa muncitoare, aplica la scoala de elita numita Academia Eitoku, scoala populata in majoritate de tineri care fac parte din familii bogate. Ea este "iarba" scolii si este inconjurata de toti copii bogati inclusiv de grupul "Flowery 4" (F4), grup care detine cei mai frumosi elevi, fii ai unor mari afaceristi. Liderul F4, fiul celei mai bogate si mai puternice familii din Japonia, Domyouji Tsukasa, devine interesat de Tsukushi deoarece este singura fata din scoala care nu se gudura pe langa el. Cu toate acestea Tsukushi este interesata de altcineva, Hanazawa Rui. Acesta este violonist si este cel mai bun prieten al lui Tsukasa si face parte bineinteles din F4.
(hanazawa rui e drgutzbig grin)

| Madalin_4187 a răspuns:

DEXTER ii un serial extraordinar
In timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami, dar aceasta este doar o masca ce ascunde adevarata sa identitate. In relitate Dexter este un criminal meticulos ( un monstru precum si el admite) care isi satisface setea de sange in timpul noptii. La adapostul intunericului el urmareste si apoi omoara criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grija si determinare. Dexter Morgan se confruntă cu probleme serioase, căci ies la iveală tot mai multe dovezi ale activităţii sale de după serviciu, iar astfel trecutul său extrem de întunecat este tot mai aproape de a fi dezvăluit.

| DyAnAeu a răspuns:

Eu iti recomand,, Pretty Little Liars'' poti sa-l vezi pe vplay...este vorba despre 4 fete:Spencer,Aria,Hanna si Emily care dupa moartea,, sefei '' grupului : Alison primesc niste mesaje anonime semnate cu -A, persoana care le face viata imposibila

| Vale98 a răspuns:

Deci mie mi-au placut in mod special urmatoarele:The vampire diaries, The secret circle, Gossip Girl, 90210, The Lying game si One tree hill a fost dragut....Mai e si Lost care chiar daca nu e cu adolescenti e foarte bun ti-l recomand.The vampire diaries e cel mai tare...:X:X:X:X:X:X

| Patricia_Fuchila_2001 a răspuns:

Teen Wolf este un serial cu varcolaci.Este despre personajul principal Scott Mcall care este muscat intr o seara cand cauta in padure un cadavru. Doar prietenul sau cel mai bun Stilles stie ca este varcolac pe parcurs se confrunta cu multe ciudateti si is contruieste o haita.

| Vladicescu_Laurentia_2003 a răspuns:

Serislul pretty littles liars este o capodopera, crede-ma, serialul este o producție ABC Family bazată pe seria de romane cu același nume a Sarei Shepard. Serialul urmărește schimbările din viețile a patru fete - Hanna, Aria, Spencer și Emily - după ce "liderul" grupului lor, Alison, dispare, iar ele încep să primească mesaje scrise din partea unui necunoscut care se semnează "A".

La început, ele cred că este Alison, dar după ce este găsită moartă, fetele își dau seama că altcineva știe secretele lor, inclusiv pe cele mai ascunse, pe care au crezut că doar Alison le știa. merita de vazut, crede-ma!

| Alexandra_1656 a răspuns:

Iti recomand din tot sufletul HANNAH MONTANA! este cel mai reusit serial ever!