| Pisicanazdravana a întrebat:

Cine stie ce s-a intamplat cu Ranvir din Culoarea Fericirii? In episodul de azi a aratat doar ca in locul lui Ranvir e Anmol si ca Ragini e ff suparata si plange intruna dupa Ranvir! Oare a murit? Cum a murit si de ce a muuuuurit?crying(

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Actiunea se muta cu 7 ani mai aproape de zilele nostre. Fetitele au crescut, Khushi fiind alba ca mama ei iar Tammana de culoare. Ragini este recasatorita cu Anmol (Apurva Agnihotri) un bun prieten alu lui Raveer. Raveer murise in timpul unei plimbari pe care o facu-se cu Anmol. La o alunecare de bolovani Raveer i-a salvat viata lui Anmol dar nu a reusit sa se salveze. Pe patul de moarte i-a convis pe Ragini si pe Amol sa se casatoteasca. Alekh este din nou nebun, suferind un soc puterni la moarte prematura a lui Sadhna. Khushi seamana foarte mult cu mama ei, amintindu-i lui Ragini de fiecare data de soar ei pierduta. Poveste continua cu lupta pe care o duce Ragini in fiecare zi pentru a impartasi o dragoste egala celor doua fete. Tammana nu stie ca Anmol nu este tatal ei, ea nevazand nici macar o poza de -a lui Raveer. Nici in casa Rajvansh nu exista nici o poza cu Raveer aceasta fiind una din ultimele lui dorinte. Vasu este suparata pe Ragini ca s-a recasatorit urandu-l pe Anmol cu toate ca aceasta a fost dorinta fiului ei. Nici Ragini nu la- uitat pe Raveer, ea inca iubindu-l cu toate ca este csatorita cu Anmol care a iubit-o de cand a cunoscut-o. In poveste apare si o fata Sakshi(Sulagna Panigrahi), care sta in "Sadhna Nari Niketan", un adpost construit si condus de Rakashchandji şi Rajvanshs în memoria lui Sadhna.Vasundhara doreste ca Sakshi sa se casatoreasca cu Alekh. Desi la inceput sunt reticienti, Ragini si Anmol ii dau o sansa cestei casatorii. Alekh nu vrea sa auda de aceasta casatorie, dar de dragul fiicei sale care il minte ca daca se va casatori cu fata aceasta, Sadhna se va intoarce.Alekh afla adevarul inainte de finalizarea cermoniei de cununie si o refuza pe Sakshi. Aceasta are deja un iubit, Tarun cu care este deja insarcinata.Acesta o convinsese pe Sakshi sa accepte casatoria iar in ziua nuntii sa fuga cu banii. Tanara icearca de doua ori sa fure bijuteriile insa aproape este prinsa de Ragini.In ziua nuntii reusete sa le fure si sa fuga dar Tarun este prins si arestat cu bijueriile. Atunci Sakshi incearca sa intoarca lucrurile in favoarea ei, decalrand ca Tarun o santajase. Ea incearca sa-l desparta pe Alekh de fiica lui, purtandu-se foarte urat cu Khushi. Si de acesta data planul ii este dejucat de Ragini. Apoi doreste ca fiul ei nenascut sa poarte numele lui Alekh, si incerca fara succes sa se strecoare si sa doarma in camera lui Alekh. Vazndu-i comportamentul, Ragini si Tammana vor sa-i de o lectie lui Sakshi. Insa in final acesta dezvalui adevarul ca Raveer este adevaratul tata al lui Tammy. Dupa o deceptie initiala, Tammana il accepta pe Anmol ca tatal ei. ragini si Anmol demasca si faptul ca nu Alekh este tatal copilului lui Sakshi, insa le pare rau de ea sa o lase pe drumuri. Alekh este suparta ca nu este si el un om normal si ii cere din nou ajutorul lui Shlok. Mai multe amanunte puteti afla doar daca vizionati fiecare episod din acest nou serial. fundita?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ranvir a murit salvandu l pe anmol [ei erau la o plimbare si cum au ei stancile alea ca unu doi aluneci,anmol a alunecat si ranvir la salvat dar nemaiputand salvandu se pe el,a fost lovit de bolovani], a murit la spital, acolo a facut o pe ragini sa i promita ca se va recasatori cu anmol...si iata asa a ajuns ragini cu anmol[toata povestea cu moartea lui ranvir o s o arate cand anmol ii povesteste la tatas o lui ragini

| Jimini a răspuns:

Dragul nostru RANVIR a murit din cauza unor bolovani afurisiti. Daca nu erau acei blolovani afrisiti era si Anmol in film dar mai era si Ranvir! Saracu Ranvir