| MyNameisEduard a întrebat:

De ce apar desenele animate așa greu dublate in română? Adică astept să dubleze Lego Ninjago sezonul 16 dar ei nici sezonul 15 nu l-au dublat și trebuie să-l văd in engleză...Nu mă plâng dar e diferit să-l vezi in română.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu aș vrea să văd "Orașul câinilor" (Dog City) în română dar episoadele sunt toate în engleză pe YouTube.
Știu engleză nivel mediu dar...it's sounds better in romanian. happy

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

Lul, eu urasc dublarea... in orice alta limba decat originalul, inclusiv la anime, chiar ma calca pe nervi daca sunt in engleza si nu japoneza

insa in orice caz, faza e ca dublarea costa, asa ca nu dubleaza decat daca se considera ca sezonul respectiv va face bani in Romania