| Fisticel a întrebat:

De ce majoritatea filmelor horror sunt filmate in România?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este o tara ieftina, in care poti sa sta mult timp cu bani relativ putini si sa obtii tot cu bani putini niste aprobari ca sa filmeze.
Pe de alta parte avem si forme de relief placute si poate si asta o fi o varianta.
Dar nu stiu de unde ai tras concluzia ca majoritatea filmele horror sunt aici facute, poate acea majoritate este reprezentata de filme de categoria Z, caci la hollywood se obisnuieste sa-si faca ei pe platouri cu ce vrei, vrei munte mare, luna, blocuri etc ti le fac ei din carton de zici ca-s reale.
In Romania se filmeaza filme de mana a 3-a, a se vedea o parte din filmele de actiune a lui van damme, Steven Seagal etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă România e cea mai de groază țară, glumesc.laughing

| Fisticel explică (pentru Simpatic):

Nu chiar majoritatea, am vrut sa spun un sfert dar n am exprimat greșit.

| Bizon95 a răspuns (pentru Fisticel):

Poti modifica intrebarea
Romanica e o tara stabila si cu legaturi civilizate (UE) dar inca FOARTE ieftina
atat de ieftina ca e mai usor sa vii cu toti actorii aici (hotel, and SHlT) decat sa filmezi in state unde e mult mai scump
iar asta sare pe pereti cand ai nevoie de figuranti, cat mai multi figuranti (sunt MUUUUUUULT mai ieftini decat in state)