| alexRE a întrebat:

Exista o oarecare asemanare intre Bear Grylls si Steve Irwin?

6 răspunsuri:
| Opt1k a răspuns:

Nu stiu... dar bear grylls e tare rau de tot! abia astept sa ma uita la tehnici de supravietuire urbana! ma intreb cum o fi!

| Yaso a răspuns:

Ambii-s nebuni.

| DeyCj a răspuns:

Eu nu am văzut mai nici una, sincer, deoarece documentarele ce le face Bear Grylls sunt în general despre tehnici de supravieţuire bin într-adervăr că mai prezintă şi unele animale sau reptile din zonele unde este plasat dar este aşa de fapt divers sau ca o paranteză; în comparaţie cu Steve Irwin care prezenta animalele din Grădina Zoo din Australia unde era angajat şi nu numai, asta în scop educativ şi pentru a face copiii să iubească animalele şi natura(cel puţîn din câte am citit despre el, acum nu ştiu dacă informaţiile de mai sus reflectă realitatea 100% că alte surse decât cele de la TV nu am avut încă).

| Yaso a răspuns:

Da! Sunt pe dicover ch. Si sunt la fel de tampiti aman2

| WickedBoy a răspuns:

Nup. Nu incerca sa ii compari pentru ca ii jignesti reciproc.

Adica grylls nu ar face niciodata o prostie ca lupta cu un crocodil si nu o sa moara niciodata otravit de o pisica de marelaughing

Si steve irwin nu s-a dus niciodata pe unde a inrtaznit bear grylls sa se duca

Si daca te referi la fata sau altceva Nu! Unu e blond australian altu e brunet americantongue

| Black_Cherry a răspuns:

Nu prea.
Steve Irwin( R. I. P crying ) se ocupa de specii de animale si documentare si alte chestii de astea, era difuzat si pe Animal Planet

Bear Grylls iti arata cum sa supravietuesti

Oricum amandoi sunt tari.